German Masters
Curling Scores
German Masters
Jan 21 - 24, 2016
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Niklas Edin
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.47 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Sven Michel
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.48 |
| PA/G: | 5.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Niklas Edin
Sven Michel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















