Twin Anchors Invitational
Curling Scores
Twin Anchors Invitational
Oct 2 - 5, 2009
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kerry Burtnyk Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 6 | X | 7 | |||||
| Glenn Howard Coldwater, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kerry Burtnyk
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.75 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Glenn Howard
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kerry Burtnyk
Glenn Howard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















