Barrie Cash Spiel
Curling Scores
Barrie Cash Spiel
Oct 16 - 18, 2009
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dale Matchett Bradford, ON |
![]() |
3 | 1 | X | 4 | |||||||
| Darryl Prebble Toronto, ON |
0 | 0 | X | 0 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dale Matchett
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 5.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Darryl Prebble
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dale Matchett
Darryl Prebble
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















