International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 8 - 11, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Evgeniy Demkina Moscow, RUS |
1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 6 | |||
| Noemi Volkle Biel, SUI |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Evgeniy Demkina
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Noemi Volkle
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.23 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Evgeniy Demkina
Noemi Volkle
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















