Nott Autocorp Thanksgiving Charity Open
Curling Scores
Nott Autocorp Thanksgiving Charity Open
Oct 10 - 13, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daley Peters Winnipeg, MB |
0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
| Kelly Lauber Winnipeg, MB |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daley Peters
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 3.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Kelly Lauber
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Daley Peters
Kelly Lauber
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Daley Peters | ||
| Kelly Lauber | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















