Curling Scores
The National
Jan 23 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
![]() |
3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
14 |
60 |
1.70 | 1.9 | 89% |
| 3: | John Morris |
14 |
60 |
1.98 | 2.1 | 90% |
| 2: | Marc Kennedy |
14 |
66 |
1.56 | 1.9 | 97% |
| 1: | Ben Hebert |
14 |
57 |
1.36 | 3.1 | 83% |
| TEAM TOTALS | 56 | 243 | 1.66 | 2.3 | 90% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Brad Gushue |
14 |
57 |
1.90 | 6.7 | 85% |
| 3: | Brett Gallant |
14 |
51 |
1.64 | 3.3 | 75% |
| 2: | Adam Casey |
14 |
54 |
1.84 | 3.8 | 80% |
| 1: | Geoff Walker |
14 |
59 |
1.22 | 2.4 | 85% |
| TEAM TOTALS | 56 | 221 | 1.64 | 4.0 | 81% | |
Event Statistics
Kevin Martin
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Brad Gushue
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.85 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Martin
Brad Gushue
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kevin Martin | ||
| Brad Gushue | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















