Curling Scores
OCT Championships
Sep 6 - 9, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Joe Frans Bradford, ON |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | ||
| Wayne Tuck Jr. , ON |
3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Joe Frans
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Wayne Tuck Jr.
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Joe Frans
Wayne Tuck Jr.
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Joe Frans | ||
| Wayne Tuck Jr. | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















