Curling Scores
Mount Lawn Gord Carroll Classic
Nov 1 - 4, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Frank O'Driscoll Ottawa, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
| Joe Frans , ON |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Frank O'Driscoll
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.63 |
| PA/G: | 6.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Joe Frans
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Frank O'Driscoll
Joe Frans
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















