Curling Scores
Swiss Curling League
Jan 11 - Feb 3, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Sven Michel Adelboden, SUI |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 7 | ||
| Alexander Attinger Dübendorf, SUI |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sven Michel
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.08 |
| PA/G: | 4.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Alexander Attinger
| Games: | 13 |
| Record: | 5W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 5.68 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sven Michel
Alexander Attinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















