Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Curling Scores
Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Oct 29 - Apr 1, 2026
|
| Draw Mar 4 - 6:20 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Kyle Sherlock Sault Ste. Marie, NO |
![]() |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | ||
| Sault College Men Sault Ste. Marie, NO |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kyle Sherlock
| Games: | 19 |
| Record: | 7W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Sault College Men
| Games: | 18 |
| Record: | 9W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.10 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Sault College Men
| Games: | 14 |
| Record: | 6W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.74 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Kyle Sherlock
Sault College Men
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 35 -- Wed, Mar 4 -- 6:20pm ET | |||
| Sherlock | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (EE) | |
| Hodgson | 5 | Final | |
| Robert | 7 | (7) | |
| Mann | 6 | Final | |
| Beecroft | 3 | (7) | |
| Sherlock | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (EE) | |
| Hodgson | 5 | Final | |
| Robert | 7 | (7) | |
| Mann | 6 | Final | |
| Beecroft | 3 | (7) |
| Sherlock | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (EE) | |
| Hodgson | 5 | Final | |
| Robert | 7 | (7) | |
| Mann | 6 | Final | |
| Beecroft | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













