Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Curling Scores
Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Oct 29 - Apr 1, 2026
|
| Draw Feb 4 - 8:40 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Clint Cudmore Sault Ste. Marie, NO |
1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 8 | |||
| Kyle Sherlock Sault Ste. Marie, NO |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Clint Cudmore
| Games: | 19 |
| Record: | 13W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.92 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Kyle Sherlock
| Games: | 19 |
| Record: | 7W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Clint Cudmore
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.08 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Clint Cudmore
Kyle Sherlock
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 28 -- Wed, Feb 4 -- 8:40pm ET | |||
| Harnden | |||
| Hunt | |||
| Robert | |||
| Sault College Women | |||
| Cudmore | 8 | Final | |
| Sherlock | 2 | (7) | |
| Harnden | |||
| Hunt | |||
| Robert | |||
| Sault College Women | |||
| Cudmore | 8 | Final | |
| Sherlock | 2 | (7) |
| Harnden | |||
| Hunt | |||
| Robert | |||
| Sault College Women | |||
| Cudmore | 8 | Final | |
| Sherlock | 2 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














