Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Curling Scores
Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Oct 29 - Apr 1, 2026
|
| Draw Jan 14 - 8:40 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kyle Sherlock Sault Ste. Marie, NO |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Marc Barrette Sault Ste. Marie, NO |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kyle Sherlock
| Games: | 19 |
| Record: | 7W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Marc Barrette
| Games: | 19 |
| Record: | 10W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.71 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Marc Barrette
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 6.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Kyle Sherlock
Marc Barrette
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 20 -- Wed, Jan 14 -- 8:40pm ET | |||
| Harnden | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (8) | |
| Nicholson | 1 | Final | |
| Cudmore | 8 | (4) | |
| Sherlock | 2 | Final | |
| Barrette | 5 | (7) | |
| Harnden | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (8) | |
| Nicholson | 1 | Final | |
| Cudmore | 8 | (4) | |
| Sherlock | 2 | Final | |
| Barrette | 5 | (7) |
| Harnden | 6 | Final | |
| Sault College Men | 5 | (8) | |
| Nicholson | 1 | Final | |
| Cudmore | 8 | (4) | |
| Sherlock | 2 | Final | |
| Barrette | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













