Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Curling Scores
Soo Curlers Major League presented by CINTAS
Oct 29 - Apr 1, 2026
|
| Draw Nov 26 - 6:20 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kyle Sherlock Sault Ste. Marie, NO |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 5 | |||
| Charlie Robert Sault Ste. Marie, NO |
![]() |
0 | 4 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kyle Sherlock
| Games: | 19 |
| Record: | 7W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Charlie Robert
| Games: | 18 |
| Record: | 14W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.44 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kyle Sherlock
Charlie Robert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Wed, Nov 26 -- 6:20pm ET | |||
| Robert | 4 | Final | |
| Mann | 5 | (EE) | |
| Sherlock | 5 | Final | |
| Robert | 8 | (7) | |
| Harnden | 9 | Final | |
| Cudmore | 2 | (6) | |
| Robert | 4 | Final | |
| Mann | 5 | (EE) | |
| Sherlock | 5 | Final | |
| Robert | 8 | (7) | |
| Harnden | 9 | Final | |
| Cudmore | 2 | (6) |
| Robert | 4 | Final | |
| Mann | 5 | (EE) | |
| Sherlock | 5 | Final | |
| Robert | 8 | (7) | |
| Harnden | 9 | Final | |
| Cudmore | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















