Sundbyberg Open
Curling Scores
Sundbyberg Open
Oct 23 - 26, 2025
|
| Draw Oct 25 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sara Messenzehl Fuessen, GER |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 7 | ||
| Molly Mabergs Harnosand, SWE |
0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sara Messenzehl
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Molly Mabergs
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Sara Messenzehl
| Games: | 52 |
| Record: | 31W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 6.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Molly Mabergs
| Games: | 13 |
| Record: | 0W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.33 |
| PA/G: | 10.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Scoring Records - Season
Sara Messenzehl
Molly Mabergs
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












