Curling Stadium Martensville Mixed Doubles
Curling Scores
Curling Stadium Martensville Mixed Doubles
Oct 17 - 19, 2025
|
| Draw Oct 17 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rugg/Gamble Regina, SK |
![]() |
0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
| Hoag/Gordon Martensville, SK |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | |||
Event Statistics
Rugg/Gamble
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 8.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Hoag/Gordon
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.63 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Season Statistics
Rugg/Gamble
| Games: | 26 |
| Record: | 14W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.10 |
| PA/G: | 7.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Hoag/Gordon
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 9.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.49 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Rugg/Gamble
Hoag/Gordon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














