Clarion Cup
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Clarion Cup
Nov 7 - 10, 2025
|
| Draw Nov 9 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Emma Deschiffart Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.56 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Emma Deschiffart
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 5.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Miyu Ueno
| Games: | 72 |
| Record: | 44W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.09 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Emma Deschiffart
| Games: | 49 |
| Record: | 27W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Miyu Ueno
Emma Deschiffart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Nov 9 -- 4:00pm MT | |||
| Ueno | 4 | Final | |
| Deschiffart | 8 | (8) | |
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Hilker | 2 | (8) | |
| Ueno | 4 | Final | |
| Deschiffart | 8 | (8) | |
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Hilker | 2 | (8) |
| Ueno | 4 | Final | |
| Deschiffart | 8 | (8) | |
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Hilker | 2 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














