Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 23 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Park/Choi Ulsan, KOR |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
| Kim/Park Gyeongbuk, KOR |
![]() |
0 | 2 | 3 | 1 | 3 | 1 | 1 | X | 11 | ||
Event Statistics
Park/Choi
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.60 |
| PA/G: | 11.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Kim/Park
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Park/Choi
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.60 |
| PA/G: | 11.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Kim/Park
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Park/Choi
Kim/Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












