Clarion Cup
Curling Scores
Clarion Cup
Nov 7 - 10, 2025
|
| Draw Nov 10 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Emma Deschiffart Edmonton, AB |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
| Kayla Skrlik Calgary, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Emma Deschiffart
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 5.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Kayla Skrlik
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Emma Deschiffart
| Games: | 33 |
| Record: | 18W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.02 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Kayla Skrlik
| Games: | 57 |
| Record: | 25W - 32L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.09 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Emma Deschiffart
Kayla Skrlik
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Mon, Nov 10 -- 10:00am MT | |||
| Deschiffart | 4 | Final | |
| Skrlik | 5 | (8) | |
| Richards | 4 | Final | |
| Reese-Hansen | 5 | (EE) | |
| Deschiffart | 4 | Final | |
| Skrlik | 5 | (8) | |
| Richards | 4 | Final | |
| Reese-Hansen | 5 | (EE) |
| Deschiffart | 4 | Final | |
| Skrlik | 5 | (8) | |
| Richards | 4 | Final | |
| Reese-Hansen | 5 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















