Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 1 - 6, 2025
|
| Draw Oct 2 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Lukas Klima Prague, CZE |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
| Owen Purcell Halifax, NS |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
Event Statistics
Lukas Klima
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Owen Purcell
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Season Statistics
Lukas Klima
| Games: | 72 |
| Record: | 36W - 36L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Owen Purcell
| Games: | 55 |
| Record: | 29W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 7.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Lukas Klima
Owen Purcell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















