Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 7 - 6:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dilsat Yildiz Erzurum, TUR |
![]() |
3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
| Nadine Baertschiger Lucerne, SUI |
0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 11 | |||
Event Statistics
Dilsat Yildiz
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Nadine Baertschiger
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 5.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Dilsat Yildiz
| Games: | 58 |
| Record: | 32W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Nadine Baertschiger
| Games: | 25 |
| Record: | 13W - 12L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Dilsat Yildiz
Nadine Baertschiger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Fri, Nov 7 -- 1:45pm EET | |||
| Mariani | 9 | Final | |
| Farkova | 2 | (6) ![]() |
|
| Dryburgh | 7 | Final | |
| Blackham | 3 | (7) ![]() |
|
| Yildiz | 6 | Final | |
| Baertschiger | 11 | (8) ![]() |
|
| Mariani | 9 | Final | |
| Farkova | 2 | (6) ![]() |
|
| Dryburgh | 7 | Final | |
| Blackham | 3 | (7) ![]() |
|
| Yildiz | 6 | Final | |
| Baertschiger | 11 | (8) ![]() |
| Mariani | 9 | Final | |
| Farkova | 2 | (6) ![]() |
|
| Dryburgh | 7 | Final | |
| Blackham | 3 | (7) ![]() |
|
| Yildiz | 6 | Final | |
| Baertschiger | 11 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















