Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 5 - 8, 2025
|
| Draw Sep 8 - 12:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rebecca Morrison Stirling, GBR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rebecca Morrison
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Momoha Tabata
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.22 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Rebecca Morrison
| Games: | 50 |
| Record: | 29W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.36 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Momoha Tabata
| Games: | 78 |
| Record: | 40W - 38L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Rebecca Morrison
Momoha Tabata
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















