Stroud Sleeman Cash Spiel
Curling Scores
Stroud Sleeman Cash Spiel
Oct 17 - 20, 2025
|
| Draw Oct 17 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Julia Markle Toronto, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | X | 5 | ||||
| Sherry Middaugh Barrie, ON |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Julia Markle
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Sherry Middaugh
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Julia Markle
| Games: | 37 |
| Record: | 16W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 8.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Sherry Middaugh
| Games: | 10 |
| Record: | 3W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 9.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Julia Markle
Sherry Middaugh
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















