Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 5 - 8, 2025
|
| Draw Sep 5 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hollie Duncan Woodstock, ON |
![]() |
0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | X | X | 6 | ||
| Julia Markle Toronto, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | X | 2 | |||
Event Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 7.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Julia Markle
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 44 |
| Record: | 24W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.28 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Julia Markle
| Games: | 37 |
| Record: | 16W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 8.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Hollie Duncan
Julia Markle
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















