Grand Slam Tour Challenge U25
Curling Scores
Grand Slam Tour Challenge U25
Oct 14 - 19, 2025
|
| Draw Oct 16 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tyler MacTavish Kitchener-Waterloo, ON |
0 | 3 | 0 | 4 | X | 7 | ||||||
| Anders Van Amsterdam Edmonton, AB |
1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||||
Event Statistics
Tyler MacTavish
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Anders Van Amsterdam
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.38 |
| PA/G: | 14.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Tyler MacTavish
| Games: | 21 |
| Record: | 10W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Anders Van Amsterdam
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.38 |
| PA/G: | 14.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Scoring Records - Season
Tyler MacTavish
Anders Van Amsterdam
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











