Grand Slam Tour Challenge U25
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Grand Slam Tour Challenge U25
Oct 14 - 19, 2025
|
| Draw Oct 18 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yuina Miura Sapporo, JPN |
![]() |
3 | 3 | 0 | 3 | X | 9 | |||||
| Lila Koe Calgary, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||||
Event Statistics
Yuina Miura
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.79 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Lila Koe
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 9.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Yuina Miura
| Games: | 59 |
| Record: | 34W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Lila Koe
| Games: | 30 |
| Record: | 11W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 8.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Yuina Miura
Lila Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: QF -- Sat, Oct 18 -- 12:00pm MT | |||
| Henderson | 4 | Final | |
| Kang | 2 | (7) ![]() |
|
| Gray-Withers | 5 | Final | |
| Ford | 4 | (7) ![]() |
|
| Miura | 9 | Final | |
| Koe | 1 | (4) ![]() |
|
| Artichuk | 7 | Final | |
| Hayward | 5 | (7) ![]() |
|
| Henderson | 4 | Final | |
| Kang | 2 | (7) ![]() |
|
| Gray-Withers | 5 | Final | |
| Ford | 4 | (7) ![]() |
|
| Miura | 9 | Final | |
| Koe | 1 | (4) ![]() |
|
| Artichuk | 7 | Final | |
| Hayward | 5 | (7) ![]() |
| Henderson | 4 | Final | |
| Kang | 2 | (7) ![]() |
|
| Gray-Withers | 5 | Final | |
| Ford | 4 | (7) ![]() |
|
| Miura | 9 | Final | |
| Koe | 1 | (4) ![]() |
|
| Artichuk | 7 | Final | |
| Hayward | 5 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













