Grand Slam Tour Challenge U25
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Grand Slam Tour Challenge U25
|
| Draw Oct 17 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Allory Johnson Blaine, MN |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 4 | |||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | |||
Event Statistics
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 5.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.53 |
| PA/G: | 4.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
| Games: | 56 |
| Record: | 27W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.86 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| Games: | 73 |
| Record: | 55W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Kelsey Ostrowski (Oct 10, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 5th End vs. Lila Koe (Sep 26, 2025)
> 3 in 8th End vs. Christine McMakin (Sep 14, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Tabitha Peterson (Nov 12, 2025)
> 3 in 9th End vs. Elizabeth Cousins (Nov 12, 2025)
> 3 in 8th End vs. Tabitha Peterson (Nov 11, 2025)
> 3 in 3rd End vs. Delaney Strouse (Nov 11, 2025)
> 3 in 7th End vs. Christine McMakin (Oct 11, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Shawna Simpson (Sep 26, 2025)
> 3 in 1st End vs. Christine McMakin (Sep 13, 2025)
> 3 in 7th End vs. Kim Rhyme (Aug 30, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Elizabeth Cousins (Nov 12, 2025)
> 4 in 1st End vs. Kim Rhyme (Aug 30, 2025)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Melodie Forsythe (Aug 28, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Sandy Tougas (Nov 22, 2025)
> 5 in 4th End vs. Kayla Wilson (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Rui Wang (Sep 5, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 2nd End vs. Miyu Ueno (Nov 23, 2025)
> 2 in 1st End vs. Amanda Sluchinski (Nov 21, 2025)
> 2 in 7th End vs. Nancy Martin (Nov 9, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















