U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Aug 26 - 28, 2025
|
| Draw Aug 26 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rebecca Regan Lower Sackville, NS |
![]() |
0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 3 | X | X | 9 | ||
| Katie Ford Waterloo, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | 2 | |||
Event Statistics
Rebecca Regan
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Katie Ford
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.86 |
| PA/G: | 9.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Rebecca Regan
| Games: | 22 |
| Record: | 12W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Katie Ford
| Games: | 32 |
| Record: | 13W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Rebecca Regan
Katie Ford
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












