Hardline Quebec Tankard
Curling Scores
Hardline Quebec Tankard
Jan 14 - 19, 2025
|
| Draw Jan 16 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Francois Roberge Aurele-Racine, QC |
2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | ||||
| Zackary Wise Montreal , QC |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Francois Roberge
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Zackary Wise
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Francois Roberge
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Zackary Wise
| Games: | 36 |
| Record: | 16W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 7.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Francois Roberge
Zackary Wise
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















