Classic Baie d'Urfe
Curling Scores
Classic Baie d'Urfe
Jan 2 - 5, 2025
|
| Draw Jan 3 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Michel Trudeau Laval-sur-la-lac, QC |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Zackary Wise Montreal , QC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michel Trudeau
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 11.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Zackary Wise
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.67 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Michel Trudeau
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.91 |
| PA/G: | 13.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Zackary Wise
| Games: | 36 |
| Record: | 16W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 7.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Michel Trudeau
Zackary Wise
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













