International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 23 - 26, 2025
|
| Draw Jan 24 - 2:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Isabella Wrana Sundbyberg, SWE |
0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | |||
| Rui Wang Beijing, CHN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
Event Statistics
Isabella Wrana
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Rui Wang
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.71 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Isabella Wrana
| Games: | 74 |
| Record: | 44W - 30L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.39 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Rui Wang
| Games: | 79 |
| Record: | 51W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 5.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Isabella Wrana
Rui Wang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















