Sun City Cup
Curling Scores
Sun City Cup
Feb 20 - 23, 2025
|
| Draw Feb 22 - 12:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kristian Lindstroem Karlstad, SWE |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | ||
| Sixten Totzek Fuessen, GER |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kristian Lindstroem
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Sixten Totzek
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.40 |
| PA/G: | 8.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Kristian Lindstroem
| Games: | 29 |
| Record: | 11W - 17L1T |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 8.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Sixten Totzek
| Games: | 65 |
| Record: | 34W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Kristian Lindstroem
Sixten Totzek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















