Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Curling Scores
Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Jan 9 - 12, 2025
|
| Draw Jan 10 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Darryl Sobering Denver, CO |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Bob Leclair Tempe, AZ |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darryl Sobering
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.19 |
| PA/G: | 10.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Bob Leclair
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.10 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Darryl Sobering
| Games: | 40 |
| Record: | 17W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Bob Leclair
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.10 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Darryl Sobering
Bob Leclair
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















