Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Nov 29 - Dec 1, 2024
|
| Draw Nov 29 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Chase Sinnett Minneapolis, MN |
2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | |||
| Jamie Koe Yellowknife, NT |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Chase Sinnett
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 6.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Jamie Koe
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Chase Sinnett
| Games: | 65 |
| Record: | 35W - 30L |
| Extra Ends: | 4W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Jamie Koe
| Games: | 24 |
| Record: | 12W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.26 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Chase Sinnett
Jamie Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















