Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 20 - 22, 2024
|
| Draw Sep 21 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sophie Heinimann Bern, SUI |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 1 | |||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
![]() |
3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | X | X | 7 | ||
Event Statistics
Sophie Heinimann
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.20 |
| PA/G: | 15.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 5.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sophie Heinimann
Xenia Schwaller
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















