KIOTI National
Curling Scores
KIOTI National
Nov 26 - Dec 1, 2024
|
| Draw Nov 29 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Magnus Ramsfjell Trondheim, NOR |
0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 6 | |||
| James Craik Stirling, SCO |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | ||
Event Statistics
Magnus Ramsfjell
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.07 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
James Craik
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Magnus Ramsfjell
| Games: | 91 |
| Record: | 54W - 37L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 6L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
James Craik
| Games: | 75 |
| Record: | 43W - 32L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 6.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Magnus Ramsfjell
James Craik
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















