Saville U25 Challenge
Curling Scores
Saville U25 Challenge
Nov 22 - 24, 2024
|
| Draw Nov 22 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Myla Plett Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 2 | X | 9 | |||
| Elliott Martens Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
Event Statistics
Myla Plett
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.74 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Elliott Martens
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 11.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Myla Plett
| Games: | 48 |
| Record: | 30W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.56 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Elliott Martens
| Games: | 22 |
| Record: | 7W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 8.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Myla Plett
Elliott Martens
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm MT | |||
| Ha | 6 | Final | |
| Duncan | 0 | (5) ![]() |
|
| Tabata | 9 | Final | |
| Whitbread | 3 | (7) ![]() |
|
| Plett | 9 | Final | |
| Martens | 2 | (7) ![]() |
|
| Kim | 7 | Final | |
| Booth | 0 | (5) ![]() |
|
| Ha | 6 | Final | |
| Duncan | 0 | (5) ![]() |
|
| Tabata | 9 | Final | |
| Whitbread | 3 | (7) ![]() |
|
| Plett | 9 | Final | |
| Martens | 2 | (7) ![]() |
|
| Kim | 7 | Final | |
| Booth | 0 | (5) ![]() |
| Ha | 6 | Final | |
| Duncan | 0 | (5) ![]() |
|
| Tabata | 9 | Final | |
| Whitbread | 3 | (7) ![]() |
|
| Plett | 9 | Final | |
| Martens | 2 | (7) ![]() |
|
| Kim | 7 | Final | |
| Booth | 0 | (5) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















