Ontario U20 Junior Championship
Curling Scores
Ontario U20 Junior Championship
Jan 29 - Feb 2, 2025
|
| Draw Jan 29 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Owen Nicholls Kitchener, ON |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | ||
| William Jewell Acton, ON |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Owen Nicholls
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.85 |
| PA/G: | 4.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
William Jewell
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 7.01 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Owen Nicholls
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
William Jewell
| Games: | |
| Record: | W - L |
| Extra Ends: | W - L |
| One-Point Games: | W - L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Scoring Records - Season
Owen Nicholls
William Jewell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












