Chester Womens Spiel
Curling Scores
Chester Womens Spiel
Nov 30 - Dec 1, 2024
|
| Draw Dec 1 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mary Myketyn-Driscoll Halifax, NS |
LOSS | L | ||||||||||
| Jane DiCarlo Crapaud, PEI |
WIN | W | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mary Myketyn-Driscoll
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 1.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Jane DiCarlo
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 1.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Mary Myketyn-Driscoll
| Games: | 24 |
| Record: | 6W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.14 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Jane DiCarlo
| Games: | 22 |
| Record: | 11W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.91 |
| PA/G: | 7.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Mary Myketyn-Driscoll
Jane DiCarlo
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















