Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 6 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mulville/Hale Kingston, ON |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Neil/McDonald St. Thomas, ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mulville/Hale
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 9.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Neil/McDonald
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mulville/Hale
Neil/McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Thu, Feb 6 -- 5:00pm ET | |||
| Arms/Wood | 2 | Final | |
| Cave/King | 9 | (5) | |
| Week/Stee | 6 | Final | |
| Bail/Sipu | 8 | (8) | |
| Mulv/Hale | 2 | Final | |
| Neil/McDo | 8 | (7) | |
| Burg/Thom | 4 | Final | |
| Hegg/Hegg | 7 | (7) | |
| Krev/Math | 5 | Final | |
| Holy/Lawe | 8 | (8) | |
| Butl/Butl | 6 | Final | |
| Smit/Thom | 5 | (8) | |
| Arms/Wood | 2 | Final | |
| Cave/King | 9 | (5) | |
| Week/Stee | 6 | Final | |
| Bail/Sipu | 8 | (8) | |
| Mulv/Hale | 2 | Final | |
| Neil/McDo | 8 | (7) | |
| Burg/Thom | 4 | Final | |
| Hegg/Hegg | 7 | (7) | |
| Krev/Math | 5 | Final | |
| Holy/Lawe | 8 | (8) | |
| Butl/Butl | 6 | Final | |
| Smit/Thom | 5 | (8) |
| Arms/Wood | 2 | Final | |
| Cave/King | 9 | (5) | |
| Week/Stee | 6 | Final | |
| Bail/Sipu | 8 | (8) | |
| Mulv/Hale | 2 | Final | |
| Neil/McDo | 8 | (7) | |
| Burg/Thom | 4 | Final | |
| Hegg/Hegg | 7 | (7) | |
| Krev/Math | 5 | Final | |
| Holy/Lawe | 8 | (8) | |
| Butl/Butl | 6 | Final | |
| Smit/Thom | 5 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














