Japanese Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Japanese Mixed Doubles National Championship
Dec 2 - 8, 2024
|
| Draw Dec 4 - 7:25 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matsumura/Tanida Nagano, JPN |
2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | |||
| Kashiwagi/Nisato Nagano, JPN |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matsumura/Tanida
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.49 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Kashiwagi/Nisato
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.12 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matsumura/Tanida
Kashiwagi/Nisato
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















