Capital Curling Classic
Curling Scores
Capital Curling Classic
Oct 11 - 13, 2024
|
| Draw Oct 12 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Desjardins Chicoutimi, QC |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | |||
| JaeBeom Lee Uiseong, KOR |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Desjardins
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 5.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
JaeBeom Lee
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Desjardins
JaeBeom Lee
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















