Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
|
| Draw Oct 27 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Jared Kolomaya Richmond, BC |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |||
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
| Games: | 76 |
| Record: | 44W - 32L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 37 |
| Record: | 22W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 6.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Steve Laycock (Dec 13, 2024)
> 5 in 3rd End vs. Dwayne Romanchuk (Nov 17, 2024)
> 5 in 1st End vs. Dwayne Romanchuk (Nov 17, 2024)
> 5 in 1st End vs. Tyler Smith (Oct 17, 2024)
> 5 in 6th End vs. Ryan Jacques (Sep 7, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Zach Davies (Nov 1, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 2nd End vs. Ryan Jacques (Nov 16, 2024)
> 4 in 2nd End vs. Takumi Maeda (Oct 25, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Brad Gushue (Nov 6, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Sun, Oct 27 -- 12:00pm PT | |||
| Venance | 2 | Final | |
| Howard | 8 | (6) ![]() |
|
| McEwen | 3 | Final | |
| Casper | 6 | (5) ![]() |
|
| Nobert | 4 | Final | |
| Richard | 2 | (8) ![]() |
|
| Deane | 5 | Final | |
| Van Amsterdam | 7 | (8) ![]() |
|
| Carruthers | 2 | Final | |
| Maeda | 7 | (6) ![]() |
|
| Koe | 5 | Final | |
| Kolomaya | 4 | (8) ![]() |
|
| Venance | 2 | Final | |
| Howard | 8 | (6) ![]() |
|
| McEwen | 3 | Final | |
| Casper | 6 | (5) ![]() |
|
| Nobert | 4 | Final | |
| Richard | 2 | (8) ![]() |
|
| Deane | 5 | Final | |
| Van Amsterdam | 7 | (8) ![]() |
|
| Carruthers | 2 | Final | |
| Maeda | 7 | (6) ![]() |
|
| Koe | 5 | Final | |
| Kolomaya | 4 | (8) ![]() |
| Venance | 2 | Final | |
| Howard | 8 | (6) ![]() |
|
| McEwen | 3 | Final | |
| Casper | 6 | (5) ![]() |
|
| Nobert | 4 | Final | |
| Richard | 2 | (8) ![]() |
|
| Deane | 5 | Final | |
| Van Amsterdam | 7 | (8) ![]() |
|
| Carruthers | 2 | Final | |
| Maeda | 7 | (6) ![]() |
|
| Koe | 5 | Final | |
| Kolomaya | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















