Mixed Doubles Super Series - Fredericton
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Fredericton
Jan 24 - 27, 2025
|
| Draw Jan 27 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matsumura/Tanida Nagano/Hokkaido, JPN |
0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7 | |||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matsumura/Tanida
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Kaldvee/Lill
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.37 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matsumura/Tanida
Kaldvee/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















