Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Curling Scores
Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Dec 6 - 9, 2024
|
| Draw Dec 7 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Allory Johnson Blaine, MN |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Lauren Mann North Bay, NO |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 6 | ||
Event Statistics
Allory Johnson
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.21 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Lauren Mann
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Allory Johnson
| Games: | 60 |
| Record: | 29W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.93 |
| PA/G: | 7.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Lauren Mann
| Games: | 39 |
| Record: | 15W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.84 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Allory Johnson
Lauren Mann
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















