St. Thomas Mixed Doubles Classic
Curling Scores
St. Thomas Mixed Doubles Classic
Dec 20 - 22, 2024
|
| Draw Dec 21 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sherk/Sherk Ayr, ON |
0 | X | 0 | |||||||||
| Jackson/Montgomery Dundas, ON |
1 | X | 1 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sherk/Sherk
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 13.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Jackson/Montgomery
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.55 |
| PA/G: | 15.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sherk/Sherk
Jackson/Montgomery
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











