Swiss Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Swiss Mixed Doubles Championship
Mar 5 - 8, 2025
|
| Draw Mar 5 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hueppi/Weiss Dubendorf, SUI |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | ||
| Engler/Wunderlin , SUI |
0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 | 4 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hueppi/Weiss
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.12 |
| PA/G: | 11.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Engler/Wunderlin
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.18 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hueppi/Weiss
Engler/Wunderlin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Wed, Mar 5 -- 9:00am CET | |||
| Paet/Mich | 8 | Final | |
| Bers/Hoes | 7 | (EE) | |
| Huep/Weis | 5 | Final | |
| Engl/Wund | 11 | (7) | |
| Rych/Gloo | 10 | Final | |
| Huer/Huer | 4 | (7) | |
| Perr/Rios | 10 | Final | |
| Schw/Schw | 9 | (EE) | |
| Paet/Mich | 8 | Final | |
| Bers/Hoes | 7 | (EE) | |
| Huep/Weis | 5 | Final | |
| Engl/Wund | 11 | (7) | |
| Rych/Gloo | 10 | Final | |
| Huer/Huer | 4 | (7) | |
| Perr/Rios | 10 | Final | |
| Schw/Schw | 9 | (EE) |
| Paet/Mich | 8 | Final | |
| Bers/Hoes | 7 | (EE) | |
| Huep/Weis | 5 | Final | |
| Engl/Wund | 11 | (7) | |
| Rych/Gloo | 10 | Final | |
| Huer/Huer | 4 | (7) | |
| Perr/Rios | 10 | Final | |
| Schw/Schw | 9 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













