Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Nov 29 - Dec 1, 2024
|
| Draw Dec 1 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ashley Thevenot Saskatoon, SK |
1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | ||
Event Statistics
Ashley Thevenot
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Serena Gray-Withers
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.29 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Ashley Thevenot
| Games: | 59 |
| Record: | 36W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Serena Gray-Withers
| Games: | 60 |
| Record: | 31W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 6.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Ashley Thevenot
Serena Gray-Withers
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














