Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 7 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cave/King Tillsonburg, ON |
![]() |
1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 1 | X | 8 | |||
| Butler/Butler Cambridge, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cave/King
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.78 |
| PA/G: | 6.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Butler/Butler
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 9.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cave/King
Butler/Butler
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Feb 7 -- 4:00pm ET | |||
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) | |
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) |
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














