WCT Belgium Men's Challenge
Curling Scores
WCT Belgium Men's Challenge
Jan 23 - 26, 2025
|
| Draw Jan 25 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kjetil Bjoerke Byddoey, NOR |
2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
| Lorinc Tatar Budapest, HUN |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kjetil Bjoerke
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Lorinc Tatar
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.58 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Kjetil Bjoerke
| Games: | 13 |
| Record: | 3W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 9.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Kjetil Bjoerke
Lorinc Tatar
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












