Rick Rowsell Classic
Curling Scores
Rick Rowsell Classic
Sep 21 - 24, 2023
|
| Draw Sep 24 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrew Symonds St. John's, NL |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 8 | ||
| Trent Skanes St. John's, NL |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrew Symonds
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.04 |
Trent Skanes
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.70 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.03 |
Season Statistics
Trent Skanes
| Games: | 31 |
| Record: | 13W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Scoring Records - Season
Andrew Symonds
Trent Skanes
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















